تبلیغات
3online را صفحه خانگی خود کنید افزودن به علاقه مندیها افزودن به علاقه مندیها 3online - • تعطیل شدن نمایشگاه عروس ایرانی در شیراز به دلیل عدم رعایت شئونات اسلامی
3online
صفحه اصلی تماس با ما تبادل لینک آرشیو فروشگاه سایت ATOM RSS
 • به روز شده در:
Google PageRank

آرشیو موضوعی

آرشیو

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

• تعطیل شدن نمایشگاه عروس ایرانی در شیراز به دلیل عدم رعایت شئونات اسلامی


WinRAR

سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی فرمانداری شیراز گفت: در پی انتقادات و گلایه شدید شهروندان متدین شیراز از نحوه برپایی نمایشگاه عروس ایرانی این نمایشگاه یک روز زودتر از موعد مقرر تعطیل شد.

به گزارش خبرنگار مهر در شیراز، وحید رجایی بعد از ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران در این رابطه توضیح داد: به دنبال انتقادات و گلایه مردم شیراز از نحوه نامناسب برپایی اولین نمایشگاه عروس ایرانی، لوازم آرایشی و بهداشتی و جواهرآلات در محل دائمی نمایشگاه بین المللی استان فارس و عدم توجه به تذکرات ارائه شده در خصوص رعایت شئونات اسلامی توسط متولیان امر برگزاری نمایشگاه به ویژه مسئولان غرفه ها که تاکنون در نوع خود قابل تامل و بی سابقه بوده دستور تعطیلی نمایشگاه در موضوع مذکور صادر شد.

 

وی تصریح کرد: از آنجا که هدف از برگزاری نمایشگاهها در صنوف مختلف ایجاد بستر و فرهنگ سازی مناسب نسبت به استفاده از تولیدات داخلی بوده است در برپایی نمایشگاه مذکور نه تنها به این مهم توجه لازم و کافی معطوف نشده بلکه به گونه ای مصرف گرایی، تجمل گرایی و استفاده از اجناس با کیفیت پایین ترویج شده است.

سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی فرمانداری شیراز با بیان اینکه هیچ نمادی از فرهنگ ایرانی مذهبی در برپایی اینگونه نمایشگاهها دیده نمی شود گفت: امید است از این پس مسئولان امر ضمن توجه لازم و کافی به امری که مربوط به عامه مردم بوده با دقت و مراقبت بیشتری در برپایی نمایشگاههای مختلف اقدام کنند.

رجایی خاطرنشان کرد: مسئولان نمایشگاه باید با دقت و مراقبت بیشتری و با تعامل و همکاری متولیان امور فرهنگی سعی و تلاش خود را برپایی بهتر نمایشگاه ها به کار گیرند.

انتقاد از وضعیت فرهنگی نمایشگاه عروس ایرانی در شیراز

در پی برگزاری اولین نمایشگاه عروس ایرانی در شیراز، معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری این شهرستان از نحوه برگزاری این نمایشگاه انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر در شیراز، مرتضی وصالی پیش از ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: فضای فرهنگی و دینی نمایشگاه بین المللی شیراز بر هر موضوعی ارجحیت دارد و یک اصل است.

وی با بیان اینکه توجه به فضای دینی و فرهنگی فضای نمایشگاه بین المللی باید ملاک عمل مدیریتی مدیر عامل نمایشگاه قرار گیرد، اظهار داشت: مدیر عامل نمایشگاه بین المللی باید جوابگوی حرمت شکنی های نمایشگاه باشد.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شیراز توضیح داد: نظر به اینکه در تماسهای مکرر تلفنی و مراجعه حضوری، شهروندان شهر شیراز از پاره ای اقدامات انجام شده در نمایشگاه بین المللی در زمینه برپایی نمایشگاه عروس ایرانی به شدت گلایه مند بوده اند به طور سریع، توسط بازرسین فرمانداری از نحوه برگزاری و چگونگی امر بررسیهای لازم صورت گرفت که ضمن تاکید بر صحت گلایه مندی شهروندان لازم است مدیر عامل نمایشگاه بین المللی و متولیان امر که حرمت سومین حرم اهل بیت (ع) را نگه نداشته اند پاسخگوی مردم باشند.

وصالی یادآور شد: در حالیکه شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت در سطح کشور جایگاه خاصی را به خود اختصاص داده انجام اینگونه اقدامات مورد آزردگی خاطر شهروندان مومن، متدین و ولایتمدار را فراهم کرده که تاکید می شود مسئولین امر نسبت به انجام زیرساختهای فرهنگی و حضور همه جانبه اقشار مردم و احترام به حقوق شهروندان اقدام کنند.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شیراز ادامه داد: دستگاههای اجرایی مربوطه در امر برپایی نمایشگاه مکلف هستند حرمت خواسته های به حق شهروندان را رعایت کنند.

وی افزود: متولیان امر علاوه بر تسریع در رفع نواقص از این پس به گونه ای اقدام کنند که فضای برپایی نمایشگاه توسط متولیان در خور شان مردم ولایتمدار و مومن شهر شیراز باشد تا جایی که مسائل فرهنگی و تاکید بر شعائر در آن نمایشگاه غالب بر سایر موضوعات مطرح شده شود.

وصالی ادامه داد: از آنجا که ایجاد فضای نشاط و شادابی در جامعه از اولویتهای این فرمانداری به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان شیراز است و تسهیل در امر ازدواج برای جوانان را نیز از وظایف خود و سایر دستگاههای اجرایی مربوطه می داند اما برپایی این نمایشگاهها که در آن چنان به ظواهر برپایی عروسی تاکید می شود یک اقدام نامناسب و قابل تامل و به تعبیری ضد فرهنگی توصیف می شود.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شیراز افزود: سنت حسنه ازدواج مورد تائید اسلام و سفارشات ائمه معصومین است که متاسفانه در اینگونه نمایشگاهها به حاشیه می رود و به نوعی تاکید بر برتری فروعات بر اصول در اذهان عمومی جلوه گر می شود که این مهم جای تامل دارد و لازم است در اینگونه موارد با حساسیت عمل کرده تا از این پس شاهد برپایی اینگونه نمایشگاهها نباشیم.

وصالی تصریح کرد: در جایی که بزرگان و آموزه های دینی و فرهنگی بر برپایی مراسم جشن، شادی و نشاط بدون تشریفات و هزینه های گزاف تاکید دارد، برپایی اینگونه نمایشگاهها که خود ترویج دهنده تحمیل هزینه های کمرشکن بر زوج ها و خانواده هایشان و تبلیغ اشرافیت و متدهای غربی محسوب می شود، مطلوب نیست.

به گزارش مهر، نمایشگاه های طلا جواهر و ساعت، آرایشی بهداشتی و همچنین نمایشگاه و جشنوراه عروس ایرانی از روز سه شنبه در محل نمایشگاه بین المللی شیراز آغاز به کرد کرد.

 در نمایشگاه عروس ایرانی غرفه هایی به خدمات عقد و عروسی توسط شرکتهایی که چنین خدماتی را ارائه می دهند اختصاص یافت.

اولین جشنواره عروس ایرانی آغاز بکار کرد/ استقبال زیاد مردم در روز اول

شیراز - خبرگزاری مهر: اولین جشنواره عروس ایرانی در نمایشگاه بین المللی شیراز برپا شد و در روز اول مورد استقبال کثیر مردم نیز قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر در شیراز، این جشنواره کار خود را با برگزاری همزمان نمایشگاه های طلا و جواهر و نمایشگاه آرایشی بهداشتی از شامگاه سه شنبه در محل نمایشگاه بین المللی شیراز واقع در شهرک گلستان آغاز کرده است.

حضور حدود 70 شرکت خدماتی در زمینه های طراحی لباس، عکاسی و فیلمبرداری مجالس، تشریفات و سفره های عقد باعث شده که از نظر ظاهری این مساحت با سایر نمایشگاه ها تفاوتهایی داشته باشد به خصوص اینکه ایلات نیز با اجرای موسیقی محلی به صورت نمادین برنامه هایی را اجرا کردند.

خدمات ارزان قیمت وجه مشترک شرکتهایی بود که در این جشنواره غرفه داشته و خدمات خود را ارائه می دهند که این امر با استقبال جوانان نیز مواجه شد.

در این رابطه مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس در گفتگو با خبرنگار مهر در شیراز بیان کرد: برای اولین بار جشنواره عروس ایرانی در شیراز برگزار شده که در فضای بالغ بر شش هزار متر مربع 80 غرفه خدمات خود را به مردم ارائه می دهند.

حبیب شکیبایی با بیان اینکه تاکنون چنین وسعتی به تشریفات عروسی اختصاص داده نشده بود، تاکید کرد: طی سالهای گذشته اگر جوانان و خانواده ها قصد برگزاری جشن ازدواج داشتند به دلیل پراکنده بودن مراکز ارائه خدمات در سطح شهر با مشکل مواجه می شدند و این امر در ابعاد مختلف صرف هزینه های مالی و اتلاف وقت فراوان را در پی داشت اما امروز برگزاری این جشنواره کمک می کند تا در کمترین زمان ممکن و با هزینه ای بسیار کمتر از حد معمول جوانان مراحل برگزاری یک جشن عروسی را طی کنند.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس همچنین با اشاره به برگزاری همزمان دو نمایشگاه طلا و جواهر و آرایشی و بهداشتی نیز بیان کرد: در سومین نمایشگاه طلا و جواهر، ساعت و سنگهای قیمتی 23 شرکت داخلی و چندین نمایندگی از کشورهای ایتالیا، سوئیس و ترکیه نیز حضور دارند که در 23 غرفه تولیدات خود را ارائه می دهند.

 • دنبالک ها: +1، +2، +3،  

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : 3 online

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

up / بالای صفحه