تبلیغات
3online را صفحه خانگی خود کنید افزودن به علاقه مندیها افزودن به علاقه مندیها 3online - • از نیمه دوم 89 قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) نیمه یارانه ای می شود
3online
صفحه اصلی تماس با ما تبادل لینک آرشیو فروشگاه سایت ATOM RSS
  • به روز شده در:
Google PageRank

آرشیو موضوعی

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

• از نیمه دوم 89 قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) نیمه یارانه ای می شود


بنزین

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور گفت: براساس تصمیم گیری های انجام شده از نیمه دوم امسال قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) به صورت نیمه یارانه ای ارایه می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، محمد رویانیان در نشست خبری با خبرنگاران افزود: براین اساس سهمیه بندی بنزین حذف می شود ولی دولت برای بخش حمل و نقل عمومی تاکسی و وانت بار یارانه سوخت به صورت نقدی اختصاص می دهد. رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور گفت:

 

سرنوشت قیمت بنزین پس از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها در دولت مشخص شده ولی با نرخی که کارشناسان و برخی صاحب نظران اعلام می کنند، یکسان نیست و تفاوت دارد.

رویانیان اظهار داشت: برخی ها قیمت بنزین را فوق خلیج فارس به علاوه مالیات و عوارض بین 800 تا 900 تومان برای هر لیتر اعلام کردند ولی قطعا قیمت بنزین در نیمه دوم سال جاری از این میزان پایین تر خواهد بود.


*حذف سهمیه بندی بنزین با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها


وی تاکید کرد: دولت تصمیم گرفته با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها سهمیه بندی بنزین را حذف کند ولی نحوه عرضه سوخت و چگونگی حمایت از بخش حمل و نقل عمومی را در صورت تک نرخی شدن قیمت بنزین مشخص کرده است.


وی یادآور شد: تک نرخی شدن قیمت انرژی و حامل های آن با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها انجام خواهد شد ولی در صورت نیاز از مجلس شورای اسلامی اجازه می گیریم برای خودروهای عمومی نرخ سوخت متفاوت با دیگر وسایل نقلیه در نظر بگیریم تا از بروز تورم در بخش حمل و نقل عمومی و کرایه جلوگیری کنیم.


رویانیان گفت: تک نرخی شدن قیمت بنزین رسیدن به قیمت واقعی و آزاد این سوخت نیست بلکه این نرخ حتما نیمه یارانه ای خواهد بود چون براساس قانون هدفمند کردن یارانه ها الزامی به حذف کامل یارانه سوخت در مرحله اول اجرای این قانون نیست.


وی گفت: امکان تغییر شکل سهمیه بندی سوخت در صورت اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها وجود دارد ولی ممکن است برای تاکسی و وانت بارها دو نرخ سوخت اعلام شود.


 نرخ گازوئیل نیز نیمه یارانه ای خواهد شد


وی در خصوص قیمت گازوئیل هم تاکید کرد: برای این نوع سوخت از سیاست حمایت قیمتی استفاده می کنیم و نرخ گازوئیل نیز نیمه یارانه ای خواهد شد، ولی ممکن است به برخی کامیون ها براساس نوع کارکرد کمک نقدی اختصاص یابد.یارانه برای مترو و اتوبوس

رویانیان افزود: برای جلوگیری از افزایش قیمت خدمات حمل و نقل عمومی به خصوص اتوبوس و مترو به این دو بخش یارانه تعلق می گیرد.


وی در خصوص چگونگی اختصاص یارانه به تاکسی و وانت بارها گفت: در صدد هستیم به این خودروها در صورت نصب سیستم کنترلی هوشمند و تاکسیمتر یارانه سوخت اختصاص دهیم ولی این امر مستلزم بر آورده کردن شرایط از سوی این خودروها خواهد بود.


رویانیان اظهار داشت: تاکسی ها باید برای استفاده از یارانه حداقل در هر روز 80 و حداکثر 120 مسافر را جابجا کنند و نظارت بر این امر از طریق نصب سیستم های کنترلی هوشمند امکان پذیر است.


رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور تصریح کرد: از 18 اسنفد سال گذشته وزارت کشور و سازمان های تاکسیرانی را موظف کرده ایم تا بر روی خودروهای بخش حمل و نقل عمومی سیستم های کنترلی هوشمند نصب کنند که این موضوع در دست اقدام است.


وی در بخش دیگری با اشاره به اینکه هم اکنون هیچ سازمان و دستگاهی نظارت بر کار وانت بارها ندارد، گفت: یک میلیون و 700 هزار دستگاه وانت بار در کشور وجود دارد که تنها 200 هزار دستگاه آن در خدمت مردم است و باقی در اختیار دستگاهها و سازمان ها قرار دارد.


وی تاکید کرد: وزارت کشور موظف شده از طریق شهرداریها نسبت به شناسایی وانت بارها اقدام کند تا وانت هایی که در بخش حمل و نقل عمومی فعال هستند مورد حمایت قرار گیرند.
رویانیان افزود: امروز هیچ سامانه ای برای کنترل وانت بارها وجود ندارد و هیچ سیستمی بر آنها مدیریت نمی کند در صورتی که مدیریت بر فعالیت وانت بارها در تهران حداقل 15 درصد ترافیک را کاهش می دهد.فرصت سه ماهه ، برای اجرای آئین نامه دفاتر پیشخوان دولت

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور همچنین  با اشاره به اینکه آیین‌نامه دفاتر پیشخوان دولت هیجدهم خرداد امسال ابلاغ شد گفت : همه دستگاه‌ها موظفند ظرف سه ماه این آئین نامه را اجرا کنند. 

رویانیان در نشست خبری افزود: بر اساس ماده 5 قانون خدمات کشوری همه دستگاه‌های دولتی و غیردولتی مکلفند خدمات خود را در قالب دفاتر پیشخوان خدمات دولتی ارائه کنند.


وی با اشاره به اینکه هم اکنون 18 هزار دفتر خدماتی در کشور فعالند گفت : همه دفاتر پلیس +10 ،دفاتر خدماتی شهرداری ،ثبت احوال و همه وزارتخانه ها باید تحت عنوان واحد دفاتر پیشخوان دولت ،خدمات خود را عرضه کنند .


رویانیان افزود : با اجرای آئین نامه مربوط ، همه دستگاهها دولتی موظفند امسال ده درصد ازخدمات خود را ازطریق سامانه الکترونیکی دفاترپیشخوان دولت عرضه کنند .
وی گفت : بعد از آن نیز سالانه 20 درصد و تا پنج سال همه خدمات دولت ازطریق این دفاتر ارائه می شود .


رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشورافزود: همه دفاتر موظفند دستگاه خودپرداز در دفاتر خود نصب و بستر فناوری اطلاعات را بصورت شبکه ای با سرعت بالا فراهم کنند که پشتیبانی این کار با وزارت ارتباطات است .


رویانیان با اشاره به اینکه دستگاههای مختلف مانند پلیس +10 نمی توانند به صورت سلیقه ای به مردم خدمات دهی کنند گفت : همه دفاتر خدماتی در سراسر کشور تحت آئین نامه واحد مدیریت می شوند و مانعی برای ورود بخش خصوصی وجود ندارد .


وی با اشاره به اینکه خدمات بصورت مکانیزه و با سرعت و دقت ارائه می شود افزود: در صورت تحقق کامل قانون، مردم از سر گردانی در اداره ها رها می شوند و بسیاری از سفرها و هزینه ها نیز حذف می شود .


رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل گفت : این کار برای بسط عدالت فراگیر اجرا می شود تا هر ایرانی در هر نقطه ای از کشور با فرصت برابر خدمات دولت را دریافت کند .


وی افزود : بزودی همایش ملی دفاتر پیش خوان دولت برگزار ، مرکز داده های اطلاعاتی مربوط رونمائی و نخستین جلسه کمیته راهبری این دفاتر برگزار می شود .


رویانیان افزود : کمیته راهبری دفاتر پیشخوان دولت به ریاست معاون منابع انسانی رئیس جمهور و عضویت وزارتخانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات ،بازرگانی ،اقتصاد ،معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور ، نیروی انتظامی ،ثبت احوال ،ثبت اسناد و املاک ، بانک مرکزی،کانون دفاتر پیشخوان دولت ،شورای عالی استانها و ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور تشکیل می شود.


وی گفت: در استانها نیز کارگروه استانی وظیفه ارزیابی و نظارت برکار دفاتر پیشخوان دولت را برعهده دارد.


رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور گفت: در صددیم با اختصاص شماره تلفن 100 ، سامانه تلفنی سراسری را برای ارائه پیشنهادات و انتقادات مردم در خصوص خدمات دولت ، ارزیابی کارکارمندان و مدیران دستگاههای دولتی ایجاد کنیم .


درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : 3 online

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

up / بالای صفحه